Szybki kontakt
-
ul. Wesoła 36
42-202 Częstochowa
Polska
Księgarnia.info - 34 307 08 88
- sklep@ksiegarnia.info
Zestaw: Magna Polonia nr 18 + Synod Pachamamy
Czy władze znajdą w sobie dość siły i odwagi?
Za nami wybory parlamentarne, które przyniosły zwycięstwo PiS, ale i zdobycie własnej reprezentacji przez Konfederację oraz powrót do sejmu formacji skrajnie lewicowych i lewackich. Jaka będzie ta kadencja? Czy wyłonione w wyniku wyborów władze znajdą w sobie dość siły i odwagi, by przeciwstawić się tym zagrożeniom, które zawisły nad Polską?
W minionej kadencji nie podjęto całego szeregu palących tematów, a jeśli nawet je podjęto, to nierzadko albo w sposób niemrawy, albo chyłkiem się z nich wycofywano. A tematów tych naprawdę jest sporo: od zapowiadanej wielokrotnie i wciąż odpuszczanej sprawy repolonizacji mediów po ochronę życia nienarodzonych dzieci, przeciwdziałanie ekspansji jakże szkodliwych ideologii LGBT i gender oraz nasilającym się zjawiskom polonofobii i chrystianofobii.
Na pewno istotne są wyzwania gospodarcze, kwestie związane z rozwojem cywilizacyjnym i ekonomicznym, ale nie wolno w tym wszystkim się zatracić. Nie wolno zgubić tego, co stanowi spoiwo naszej wspólnoty narodowej, nie wolno burzyć więzi społecznych i rodzinnych. Nie można doprowadzić do tego, by życie każdego z nas sprowadzone zostało do wyścigu szczurów, w którym liczy się tylko umiejętność rozpychania się łokciami i odpowiedniego ustawienia się.
Niestety, nie udało się przezwyciężyć w minionych czterech latach zjawiska kryzysu demograficznego. Polska zaczyna borykać się z problemem braku rąk do pracy, który to problem będzie narastał Z tym wiąże się rosnąca presja ze strony środowisk pracodawców na przyjmowanie imigrantów. Do czego takie działania długofalowo prowadzą, widzimy, obserwując to, co dzieje się na Zachodzie, a finał ostatecznie musi być taki, jaki znamy z historii, chociażby na przykładzie upadku Cesarstwa Rzymskiego.
Przed nami, a w szczególności przed rządzącymi stoją ogromne wyzwania…
Quo vadis…? To pytanie po synodzie amazońskim nabiera nowego, budzącego grozę znacznie. Czy Kościół w wizji biskupów biorących udział w synodzie wstępuje na drogę pogaństwa? Czy miejsce Chrystusa zastąpi Pachamama? Jak mocno synkretyzm religijny wypaczył prawdę i misyjny charakter Kościoła? Czy Kościół jeszcze nawraca pogan? A może sam jest „nawracany” skoro papież Franciszek uczestniczy w obrzędach ku czci pogańskich bożków, dając na to przyzwolenie wiernym. Czy Kościół o obliczu amazońskim jest jeszcze Chrystusowy? Na te i wiele innych palących pytań o przyszłość Kościoła odpowiada José Antonio Ureta w swojej najnowszej książce „Synod Pachamamy”, gdzie znajdziemy zbiór jego artykułów dotyczących synodu amazońskiego.
José Antonio Ureta, urodzony w Chile, założyciel i członek „Fundación Roma”, jednej z najbardziej wpływowych chilijskich organizacji zaangażowanych w obronę życia i rodziny. Od najmłodszych lat działał w lokalnych filiach TFP (Stowarzyszenie na rzecz Obrony Tradycji, Rodziny i Własności), następnie poświęcił się szerzeniu ideałów i tworzeniu grup TFP na całym świecie. Dziś jest analitykiem i członkiem Francuskiego Stowarzyszenia na rzecz Obrony Tradycji, Rodziny i Własności. Jako uczony i wykładowca zdobył uznanie na poziomie międzynarodowym w katolickich środowiskach konserwatywnych. Jest współpracownikiem brazylijskiego czasopisma „Catolicismo” oraz Instytutu Plinio Corrêa de Oliveiry w São Paulo. Wcześniej opublikował m.in. książkę Zmiana paradygmatu papieża Franciszka: ciągłość czy zerwanie w misji Kościoła?, w której przedstawił podsumowanie pięciu lat pontyfikatu Franciszka.
Contact form is not available