Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller

Tabele PST. Przygotowanie do dyskusji o modernizacji technicznej SZ RP A.D. 2021

ADAR-001
46,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 46,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

 • Bezpieczne płatnościBezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dniZwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 złDostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawyCzas realizacji*Koszt
  InPost Kurier1-2 dniOd 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie)1-2 dniOd 14,90 zł
  Paczkomaty1-2 dniOd 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie)1-2 dniOd 14,90 zł
  Kurier DPD1-2 dniOd 14,00 zł
  Kurier DPD (pobranie)1-2 dniOd 16,90 zł
  Odbiór osobisty1-2 dni-
  Kurier DHL / Fedex4-7 dniZal. od wagi paczki

Kolejny raport Fundacji Ad Arma jest pretekstem do pochylenia się nad problemem modernizacji technicznej SZ RP na rok 2021. Niestety wnioski, jakie wysnuwają autorzy raportu, nie są dla nas optymistyczne, ponieważ na przestrzeni ostatnich 30 lat trudno o jakąkolwiek spójną politykę modernizacji SZ RP, która zmieniała się wraz z nastaniem kolejnej nowej ekipy rządzącej. Brak polskiej, jednolitej, spójnej z NATO doktryny wojennej, kładzie się cieniem na procesach rozbudowy sił zbrojnych, natomiast brak znajomości założeń doktrynalnych pozwala na wyspową i pomostową modernizację SZ.
W opinii własnej autorów niniejszy Raport jest próbą uporządkowania danych w celu przygotowania do dyskusji o modernizacji technicznej SZ RP. Fakt, że z zamiaru nadania notatkom roboczym sporządzanym na potrzeby innych analiz formy 20-30 stronicowej Raport przekształcił się w dość obszerny zbiór informacji wpisuje się w zjawisko wrzasku informacyjnego towarzyszącego modernizacji SZ RP. Lecz obszerność wynika również ze złożoności dziedziny oraz zalewu informacji.
Celem autorów było wyodrębnienie i uporządkowane opisanie harmonicznych tego wrzasku informacyjnego i poddanie ich analizie wątek po wątku, grupa uzbrojenia po grupie uzbrojenia. Następnie przepuszczenie uporządkowanych informacji przez metody stosowane przez Fundację w analizach opisywanych w poprzednich raportach i próba syntezy wyników.
Niniejsze opracowanie to rzetelny i rzeczowy głos w dyskusji na temat modernizacji sił zbrojnych, i jak zauważa gen. broni Waldemar Skrzypczak: „W pracy (…) zastosowano szereg różnych narzędzi. Głównymi, podnoszącymi zdecydowanie wartość pracy, są elementy analizy strategicznej, która dla wszystkich polityczno-biznesowych elit jest podstawowym narzędziem. (…)
Zastosowanie elementów analizy strategicznej, a przede wszystkim analizy SWOT i pozycjonowania, pozwala autorom na sformułowanie teoretycznych podstaw dla optymalizacji rozwiązań w przyszłości. Zastosowanie metod przeglądowych i statystycznych wzbogaca pracę i czyni ją kompendium wiedzy o przebiegu modernizacji na przestrzeni lat 1990-2020. (…)
Wierzę, podobnie jak autorzy, że opracowanie wstrząśnie czytelnikiem i być może stanie się impulsem do rzetelnej dyskusji nad rozwojem polskich sił zbrojnych”.

Format: 210 x 297 mm

Ad Arma
9788395505843

Opis

Oprawa
miękka
Ilość stron
186

Contact form is not available

Opinie

Dodaj opinię

Tabele PST. Przygotowanie do dyskusji o modernizacji technicznej SZ RP A.D. 2021

Dodaj opinię