Bestseller

Zestaw: Zasady i całość wiary katolickiej + Wykład Lekcyi i Ewangelii

ZES-3484

Zestaw zbawienny

Ten pakiet zawiera

Wykład Lekcyi i Ewangelii - okładka przód
Przednia okładka książki Wykład Lekcyi i Ewangelii ks. Leonarda Goffinego
Wykład Lekcyi i Ewangelii. Książka do oświecenia duszy - ks. Leonard Goffine
199,00 zł
x 1
Zasady i całość wiary katolickiej - okładka przód
Przednia okładka książki Zasady i całość wiary katolickiej
Zasady i całość wiary katolickiej. TOM I - Jean-Joseph Gaume
89,00 zł
x 1
228,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 228,00 zł
Stan magazynowy: Stale niedostępne.

Powstanie świata

Autor wskazuje na niedorzeczność ateizmu, opisując konieczność istnienia istoty twórczej czyli Boga. Ksiądz poddaje analizie słowa Biblii opisujące stworzenie świata, tworząc tym samym ich wyczerpującą interpretację. Dzieło porusza każdy dzień owego stworzenia, dokładnie opisując proces oddzielenia światła od ciemności oraz późniejsze tworzenie firmamentu, roślin, słońca, gwiazd, zwierząt i wreszcie powołanie do życia człowieka, którego przeznaczeniem było władać światem, stworzonym przez Boga.

„Człowiek stworzony jest, aby był królem. Jego prawa do władzy królewskiej wyrażone są w samychże słowach stworzenia jego. Rzekł Bóg: „Uczynimy człowieka na wyobrażenie i na podobieństwo nasze: a niech przełożony będzie rybom morskim i ptactwu powietrznemu, i bestyom, i wszystkiej ziemi, i nad wszelkim płazem, który się pełza po ziemi”. Nigdy władza nie była rozciąglejszą: nigdy berło nie było prawniej noszone.”

Gaume opisał również, późniejsze okoliczności powstania grzechu pierworodnego, które poskutkowało wygnaniem Adama i Ewy z Raju. Pod koniec każdej nauki, możemy znaleźć modlitwę odnoszącą się do wcześniej zgłębionych tematów. Całość napisana jest w taki sposób, by w łatwy ale jednocześnie gruntowny sposób przekazać czytelnikowi wszystkie istotne kwestie narodzin świata według wiary katolickiej. Dzieło zyskało aprobatę najznakomitszych Pasterzy kościoła m.in. Arcybiskupa Bordeaux – Ferdynanda Donneta, czy też Arcybiskupa Reims – Tomasza Gousseta.

Dzieło oparte na twardych fundamentach w uwspółcześnionej wersji

-Oddajemy zatem w Twoje ręce, Drogi Czytelniku, pierwszy tom dzieła ks. Jeana Josepha Gaume’a, oparty na dwóch mocny fundamentach, czyli na Piśmie Świętym i nauczaniu Doktorów Kościoła. Autor, przygotowując ten swoisty podręcznik do nauki religii, wyszedł za radą św. Augustyna od stworzenia świata, aby dać swoim uczniom solidne podstawy dla kolejnych lat nauki. Aby ułatwić nieco recepcję tego dzieła, dokonaliśmy nieznacznego uwspółcześnienia języka, nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na zasadniczy kształt i sens tekstu. Wracając do źródeł, podstaw wiary katolickiej, chcemy uzmysłowić, że dzisiejszy Kościół, chcąc być „modny” i „na czasie” – goni własny ogon, tracąc przy tym resztki wiarygodności i narażając, tych, którzy jeszcze go słuchają, na utratę wiary.

- wydawca Tomasz Grzegorz Stala

W jaki sposób dotrzeć do młodzieży i przekazać jej najcenniejsze nauki płynące z wiary katolickiej?

Obecne praktyki przekazywania wiedzy młodym ludziom, są coraz bardziej podporządkowywane obowiązującym trendom i modzie, przez co tracą na wartości i stają się mniej wiarygodne. Ciągłe obniżanie wymagań i spłycanie znaczenia prawd wiary, powoduje, że Kościół powoli staję się obcy również dla ludzi gorliwie wierzących i praktykujących. Po co szukać nowych metod nauczania, które bardziej szkodzą niż przynoszą efekty, skoro istnieje już podręcznik idealnie nadający się do zgłębiania wiedzy na temat naszej religii? -  Powyższe dzieło religijne pokrzepi serca wierzących, a młodzieży w przystępny sposób pozwoli zaznajomić się z wiarą katolicką.

„Wykład Lekcyi i Ewangelii. Książka do oświecenia duszy” to wierny reprint dzieła księdza Leonarda Goffinego z roku 1893. Rozszerzona wersja książki posiada nauki na wszystkie występujące w ciągu roku niedziele i święta, przedstawiając: wstęp do Mszy Świętej, modlitwę kościelną, lekcję z wyjaśnieniem, a także Ewangelię. Dzieło zawiera również katolickie ćwiczenia religijne, nabożeństwa domowe – skierowane do ludzi, którzy z powodu kalectwa lub podeszłego wieku nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej oraz rady i wskazówki wraz z modlitwami dla chorych i konających. W książce nie mogło zabraknąć także nauki o świętej Drodze krzyżowej, odpowiadającej m.in. na pytania: czym jest Droga krzyżowa i co należy czynić, aby dostąpić odpustów z nią związanych?

Inne
9788366227491

Contact form is not available

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Zestaw: Zasady i całość wiary katolickiej + Wykład Lekcyi i Ewangelii

Zestaw zbawienny

Dodaj opinię