Bestseller Książka do nauki i nabożeństwa - okładka przód
Przednia okładka książki do nauki i nabożeństwa
  • Książka do nauki i nabożeństwa - okładka przód
Przednia okładka książki do nauki i nabożeństwa
  • Książka do nauki i nabożeństwa - okładka tył
Tylna okładka książki do nauki i nabożeństwa

Książka do nauki i nabożeństwa - ks. Leonard Goffine

ULL-001

Książka do nauki i nabożeństwa ks. Leonarda Goffinego dostępna w naszej księgarni online dedykowana jest wszystkim wiernym katolikom pragnącym w pełni zaznajomić się z liturgią i modlitwami, za których sprawą pogłębią swoje życie duchowe.

200,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 200,00 zł
Stan magazynowy: Tymczasowo niedostępne.

Co znajdziemy w książce?

Ksiądz Goffine wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych, postanowił w jednym miejscu zebrać modlitwy i rozważania religijne, tworząc w efekcie niniejsze dzieło. Opracowanie to odznacza się niebywałą dokładnością i kompletnością. Ojciec dołożył wszelkich starań, by wszystko ułożyć w należytym porządku, dodając przy tym od siebie jedynie pewne nadpisy, czy zatytułowania. Sam określił swe dzieło jako „Książkę do nabożeństwa Ojca Karola Antoniewicza”, prosząc przy tym wiernych jego czcicieli o pokorną modlitwę za jego duszę.
Pierwsza część zawiera naukę o mszy św., katechizm, krótki wykład wszystkich występujących w ciągu roku niedzielnych ewangelii i lekcyi, a także zaczerpnięte z nich nauki moralności i wiary tudzież objaśnienie najistotniejszych kościelnych zwyczajów.
W drugiej części znajduje się natomiast nauka i nabożeństwo o estymie i wzywaniu Świętych Pańskich – w głównej mierze o świętych najcelniejszych, jak również krótkie objaśnienia przypadających ewangelii, lekcyi i ceremonii na uroczystości tychże świętych włączając w to naukę wiary i moralności.

Książka na prezent

Książka stanowi reprint dzieła księdza Goffinego z roku 1886. By dzieło w jak najdobitniejszy sposób oddawało charakter wzorcowej publikacji, przy jego tworzeniu wykorzystano postarzony papier. Tak wzniosłemu tekstowi książki przysługuje należyta oprawa, dlatego też publikacja posiada twardą okładkę wykonaną z wysokiej jakości skóry ekologicznej – szyta nićmi zapewnia długotrwałe użytkowanie. To kunsztownie prezentujące się dzieło stanowi rewelacyjny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby – podarować możemy ją z okazji urodzin, zawarcia związku małżeńskiego, czy przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
Niezwykłe, znajdujące się w książce ryciny pozwalają przenieść się do czasów, w których to wytworne wydania kultowych dzieł cieszyły zarówno oczy, jak i duchowe wnętrze czytelnika. Książka księdza Goffinego posiada Imprimatur z roku 1886. Na kartach tej pokaźnej księgi wierny poza wcześniej wymienionymi walorami odnajdzie także kalendarz podzielony na polsko-słowiański oraz na rzymsko-katolicki wykaz na poszczególne dni roku kalendarzowego.„Książka O. Goffinego jest więc książką bardzo drogocenną …prócz rozmaitych modlitw kościelnych, stosownych do ustnego odmawiania zawiera Lekcye i Ewangelie na wszystkie Niedziele i Święta, które dla osób mających dar i łaskę odprawiania modlitwy myślnej czyli rozmyślania będą niewyczerpalnym skarbem dostarczającym przecudownych przedmiotów rozważania.[…]
Po tem wszystkim spodziewamy się, że książka, którą wydajemy, znajdzie to przyjęcie ,na jakie zasługuje, i że zakupiona przez każdy dom katolicki, chociażby w jednym egzemplarzu, przyniesie na ziemi naszej owoce, jakie po innych krajach od z góry dwustu lat w takiej przynosi obfitości…”   
PRZEDMOWA  X.Dr. Jan Lewicki

Inne
9788395310867

Opis

Format
145x210 mm
Oprawa
twarda skórzana
Ilość stron
1005

Contact form is not available

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Książka do nauki i nabożeństwa - ks. Leonard Goffine

Książka do nauki i nabożeństwa ks. Leonarda Goffinego dostępna w naszej księgarni online dedykowana jest wszystkim wiernym katolikom pragnącym w pełni zaznajomić się z liturgią i modlitwami, za których sprawą pogłębią swoje życie duchowe.

Dodaj opinię