Szybki kontakt
-
ul. Wesoła 36
42-202 Częstochowa
Polska
Księgarnia.info - 34 307 08 88
- sklep@ksiegarnia.info
Zwróćmy się ku Panu! - Klaus Gamber
Oddanie do rąk czytelników pierwszej książki x. Klausa Gambera w polskim wydaniu jest wydarzeniem niezwykłej wagi nie tylko dla teologów i duchowieństwa, lecz dla wszystkich czytelników zainteresowanych wiarą i życiem Kościoła. W 1992 r. ukazała się w języku francuskim z przedmową Perfekta Kongregacji Doktryny Wiary, x. kardynała Josefa Ratzingera, który nazwał księdza Gambera "profesjonalistą w liturgistyce" i "prawdziwym świadkiem" liturgii, zaznaczając także, że wyniki jego badań zgadzają się z dorobkiem najbardziej zasłużonych uczonych.
Z Przedmowy x. Dariusza Olewińskiego
Gamber z czujnością autentycznego jasnowidza i z nieustraszonością prawdziwego świadka przeciwstawiał się fałszowaniu liturgii, i uczył nas niestrudzenie żywej pełni prawdziwej liturgii.
Kard. Joseph Ratzinger
Klaus Gamber jasno pokazał, że liturgia nigdy nie może rodzić się w pośpiechu, ale, że musi zawsze odnosić się do wielkiej tradycji liturgicznej Kościoła jako całości
Kard. Joachim Meissner
Publikacje pozwoliły specjalistom lepiej korzystać ze skarbca historii liturgii. Wielką zasługą księdza Gambera było wprowadzenie do nauk liturgicznych poszerzonej perspektywy historycznej.
Biskup Karol Braun
Sądzę, że z całokształtem badań ks. Gambera zgodzą się wszyscy poważni liturgiści (...) Kapłan nie jest jakimś czarodziejem albo kuglarzem, który pokazuje swoje sztuczki przed tłumem pobożnych owieczek; jest on tym, który przewodzi wspólnej czynności, który wciąga nas w uczestnictwo w tym, co zostało w niepowtarzalny sposób dokonane przez Tego, którego on tylko reprezentuje i przed którym osobowość kapłana musi zupełnie zejść na dalszy plan.
Ludwik Bouyer, oratorianin
Klaus Gamber (1919 - 1989) - Ksiądz, doktor filozofii i teologii. Współtwórca i wieloletni dyrektor Instytutu Liturgicznego w Ratyzbonie. Jeden z najwybitniejszych współczesnych historyków i znawców liturgii. Uznany specjalista tak starej liturgii rzymskiej, jak i rytów wschodnich, których był wielkim admiratorem.
W uznaniu za swoją pracę naukową został mianowany członkiem honorowym papieskiej Akademii Liturgii a następnie kapelanem i szambelanem Jego Świątobliwości.
Contact form is not available