Bestseller Przednia okładka książki Prawo pod igłą Ad Arma
  • Przednia okładka książki Prawo pod igłą Ad Arma
  • Tylna okładka książki prawo pod igłą Ad Arma

Prawo pod igłą

PR-002

Książka Prawo pod igłą stanowi wydaną przez Fundację Ad Arma opinię na temat zmagań rządzących z epidemią, a także środków, jakie zastosowano do jej rzekomego zwalczania.

19,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 19,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

Ujawniamy, w czyim interesie było wprowadzanie restrykcji!

Opinia Fundacji Ad Arma opublikowana przez nasze Wydawnictwo w formie pozycji Prawo pod igłą stanowi podsumowanie działań, jakie zastosowano w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Memoriał pracy służyć ma określeniu rzeczywistych celów wprowadzania restrykcji.

Zrobiono z nas króliki doświadczalne?

Głównym celem sporządzonej opinii jest uzasadnienie, że zarówno w sferze prawnej, jak i moralnej narzucany przymus zaszczepienia się należy przyjąć za niedopuszczalny. Rozpatrywanymi zagadnieniami w książce są zatem: z jednej strony działania, których podejmują się rządzący, z drugiej zaś prawo do wolności i odmowy poddania się szczepieniu po stronie obywatela.

Czego dokładnie dowiesz się z pozycji Prawo pod igłą?

Fundacja Ad Arma odwołując się do aktów prawnych ustanowionych w czasie pandemii na tzw. dwa tygodnie i zestawiając je z obowiązującymi wcześniej ustawami i rozporządzeniami, pragnie udowodnić, w jaki sposób i na jak wielką skalę ograbiono człowieka z wolności i godności. Wprowadzone uaktualnienia od początku miały bowiem charakter trwały, mimo iż w mediach kreowano ich przejściowy charakter.

- Pomimo solennych zapewnień (składanych przez przedstawicieli władzy jeszcze w ostatnich dniach lutego), że żadne nowe przepisy nie są potrzebne, już kilka dni później narracji tej całkowicie zaprzeczono. 2 marca 2020 r., bez jakiejkolwiek debaty, czy nawet wcześniejszej zapowiedzi, Sejm w trybie pilnym przyjął tzw. „specustawę covidową”. Równie błyskawicznie przeszła ona kolejne etapy procesu legislacyjnego i już 7 marca została ogłoszona, a 8 marca weszła do obrotu prawnego. Pierwotnie określano ją jako „narzędzie przeznaczone do walki z COVID-19”, w komentarzach medialnych przypisując jej charakter ustawy epizodycznej.

 Miał być to zestaw szczególnych i wyjątkowych rozwiązań, które pozwolą opanować wirusa i „wrócić do normalności”. Jedną z pierwszych analiz wprowadzonych przepisów stanowił raport opublikowany przez Fundację Ad Arma. Płynące z niego wnioski nie napawały jednak optymizmem – z analizy wynikało, że „specustawa covidowa” niesie poważne zagrożenia nie tylko dla podstawowych wolności i praw obywatelskich, ale wręcz fundamentów ustrojowych naszego państwa. Tym na co zwrócono szczególną uwagę, był ponadto fakt, że przepisy nie miały wyłącznie charakteru wyjątkowego i czasowego, ale w ogromnej mierze wprowadzały zmiany do „zwykłego” porządku prawnego.

W publikacji czytelnik poza przytoczeniem konkretnych aktów prawnych, znajdzie ich rzeczową analizę, stosowny komentarz, a także wyciągnięte wnioski. Analiza tyczy się obszaru eksperymentalnego charakteru szczepionki na wirusa SARS-CoV-2. Książka odwołuje się również do kwestii braku stabilności poglądów w naukach medycznych, a także wykorzystywania „stanu epidemii” w kontekście możliwości ograniczania konstytucyjnych wolności i praw.

Gdzie zobaczę fragment opinii Fundacji Ad Arma?

Darmowy fragment książki Prawo pod igłą znajduje się tutaj.

Spis treści książki Prawo pod igłą:

Wprowadzenie
I.   Informacje ogólne
1.       Przedmiot opinii
2.       Konstrukcja opinii
3.       Akty prawne wykorzystane w opinii
II.   Podstawowe wnioski
III.  Analiza
1.      Brak delegacji ustawowej do nałożenia w rozporządzeniu obowiązku poddania się szczepieniom
          przeciwko COVID-19 oraz    określania jego warunków
2.      Dopuszczalność wprowadzenia rozporządzeniem obowiązku poddania się szczepieniom przeciwko
          COVID-19 na podstawie   blankietowego upoważnienia ustawowego
3.     Stan epidemii a stan klęski żywiołowej w kontekście możliwości ograniczania konstytucyjnych
         wolności i praw
4.      Przymus szczepień przeciwko COVID-19 a ich eksperymentalny charakter
5.      Sprzeciw sumienia wobec obowiązku poddania się szczepieniom przeciwko COVID-19
IV.  Uwagi dodatkowe
1.       Brak stabilności poglądów w naukach medycznych
2.       Brak stosownej ochrony procesu produkcji szczepionek
V.  Podsumowanie i uwagi końcowe

Ad Arma
9788367142151

Opis

Format
135x195 mm
Oprawa
miękka
Ilość stron
74

Contact form is not available

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Prawo pod igłą

Książka Prawo pod igłą stanowi wydaną przez Fundację Ad Arma opinię na temat zmagań rządzących z epidemią, a także środków, jakie zastosowano do jej rzekomego zwalczania.

Dodaj opinię