Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Encyklopedia Antykultury - okładka przód
Przednia okładka książki Encyklopedia Antykultury Jakub Zgierski

Encyklopedia Antykultury - Jakub Zgierski

CD-001

Książka Encyklopedia Antykultury za zadanie ma uświadomić czytelnikowi, do czego doprowadzić mogą promowane współcześnie ideologie.

69,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 69,00 zł

Jaką tematykę porusza Encyklopedia Antykultury?

W książce Encyklopedia Antykultury jej autorzy postanowili przybliżyć kwestię promowanych obecnie ideologii. Karol Piekarz, Dariusz Rozwadowski, Jakub Zgierski, Rainer Zybura, Stanisław Żuławski, Marcin Świątkowski i Michał Pytel odpowiadają na szereg niełatwych pytań. Czym właściwie jest antykultura? Jakie założenia leżą u podstaw obecnie promowanych ideologii? W jaki sposób w praktyce funkcjonuje stara rzymska zasada dziel i rządź? Do czego tak naprawdę doprowadzić ma rewolucja seksualna? W jaki sposób usiłują nami sterować media i przedstawiciele wielkich korporacji? Czy nasza niezależność jest zagrożona? Czy mamy do czynienia z projektem nowego człowieka? Do czego doprowadzić może rewolucja technologiczna?


Czym jest antykultura?

Ideologia antykultury dąży do zabicia w ludzkości umiejętności twórczej oraz pożytecznej pracy, która jest niezbędna do właściwego działania ustroju kapitalistycznego, a mówiąc dokładniej – wydajnej gospodarki, gdzie wszyscy pracują na swoje utrzymanie, a co za tym idzie na swoją niezależność. Antykultura ma zatem doprowadzić do stanu, w którym ludzkość będzie zmuszona do poparcia ugrupowań namawiających do wszczęcia rewolucji oraz utworzenia systemu pozornie opierającego się na wolności, dobrobycie i równości. Taki system jednak – w którym rzekomo nikt nie musiałby pracować, gdyż wszystko byłoby za darmo – polegałby tak naprawdę na przejmowaniu dóbr wypracowanych przez innych ludzi. W rezultacie korzystałyby na tym jedynie pasożytnicze elity bazujące na wytworzonym mechanizmie systemowej kradzieży, społecznej kontroli i propagandzie. Tak właśnie przedstawia się zamysł antykultury.

Opis

Format
16,5 x 23,5
Autor
Karol Piekarz, Michał Pytel, Dariusz Rozwadowski, Marcin Świątkowski, Jakub Zgierski, Stanisław Żuławski, Rainer Zybura
Oprawa
Miękka
Ilość stron
513
ISBN
9788396456403
Data wydania
2023

Contact form is not available

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Encyklopedia Antykultury - Jakub Zgierski

Książka Encyklopedia Antykultury za zadanie ma uświadomić czytelnikowi, do czego doprowadzić mogą promowane współcześnie ideologie.

Dodaj opinię