Bestseller

Prezent dla katolika

3DOM-017

Jeśli Twój bliski jest zagorzałym katolikiem i szukasz dla niego odpowiedniego upominku z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to bardzo dobrze trafiłeś – prezentowany tu pakiet z pewnością przypadnie mu do gustu.

236,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 236,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

Wyjątkowy zestaw upominkowy dla katolika

Prezentujemy wyjątkowy zestaw upominkowy dla katolika, zawierający: Pismo Święte, Katolekcje Romana Kneblewskiego oraz Mój Niedzielny Mszalik ks. Józefa Stedmana.


Pismo Święte zawiera łaciński przekład Biblii – Wulgatę klementyńską oraz tłumaczenie na język polski dokonane przez ks. Jakuba Wujka. Na uwagę zasługuje fakt, że oba te teksty zostały sporządzone przed Vaticanum Secundum, którego postanowienia wprowadziły wiele zmian w porządku sprawowania liturgii. Przekład księdza Jakuba Wujka jest jednym z najbardziej pożądanych tłumaczeń – wszystko za sprawą niebywałej skrupulatności duchownego, która przyczyniła się do zachowania wiernego obrazu oryginalnego tekstu Biblii. Tak dokładny przekład dzieła pozwala bez problemu zrozumieć doniosłość słów płynących od Chrystusa, a jego forma językowa i gramatyczna przy okazji umożliwia zapoznać się z pięknem polszczyzny minionych czasów.


Książka Katolekcje ks. Romana Kneblewskiego stanowi zapis wypowiedzi, jakie duchowny kierował do swoich słuchaczy na kanale Tuba Cordis. Dywagacje tyczyły się problematycznych kwestii związanych z życiem w wierze. Duchowny wypowiadał się także m.in. na temat przyjmowania Sakramentu Eucharystii w pozycji klęczącej, znaczeniem Różańca, a także poruszył kwestię opatrzności Maryi nad Polską.

W Moim Niedzielnym Mszaliku katolik znajdzie porządek Mszy Świętej w wersji łacińskiej z jej polskim tłumaczeniem, zmienne części Mszy Świętej obowiązujące na każdy dzień liturgiczny, a ponadto modlitwy oraz kalendarz Mszalny wskazujący strony, na których znajdują się niestałe fragmenty Mszy świętej na niedziele i święta w danym roku – ułatwia to posługiwanie się owym mszalikiem czyniąc go niezwykle poręcznym i funkcjonalnym. Warto wspomnieć, że niewielki format książki pozwala umieścić ją w kieszeni, dzięki czemu może ona nam towarzyszyć w różnych warunkach i sytuacjach – Mój Niedzielny Mszalik śmiało można zabrać ze sobą na Mszę Świętą, na której to pełnić będzie on dla nas funkcję niezastąpionej pomocy liturgicznej.

Contact form is not available

Opinie

Dodaj opinię

Prezent dla katolika

Jeśli Twój bliski jest zagorzałym katolikiem i szukasz dla niego odpowiedniego upominku z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to bardzo dobrze trafiłeś – prezentowany tu pakiet z pewnością przypadnie mu do gustu.

Dodaj opinię