Promocja Bestseller

Radosław Patlewicz: Wielka Księga Zdrajców Polski + Mała Księga Bohaterów Polski

PATL-WLK

Ten pakiet zawiera

Mała księga bohaterów Polski - okładka przód
Przednia okładka książki Mała księga bohaterów Polski Radosława Patlewicza
Mała Księga Bohaterów Polski - Radosław Patlewicz
43,00 zł
x 1
Wielka księga zdrajców Polski - okładka przód
Przednia okładka książki Wielka księga zdrajców Polski Radosława Patlewicza
Wielka Księga Zdrajców Polski - Radosław Patlewicz
44,00 zł
x 1
86,00 zł
70,00 zł Zniżka 16,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 86,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

W PAKIECIE TANIEJ - ZESTAW KSIĄŻEK R. PATLEWICZA

Radosław Patlewicz - Wielka Księga Zdrajców Polski

Zdrada to jedyna okoliczność,

która całą resztę życiorysu zamienia w kłamstwo.

Jak Zygmunt I Stary położył kamień węgielny pod rozbiory Rzeczpospolitej XVIII wieku? Czemu Henryk Walezy zbiegł w 1574 roku do Francji wbrew obowiązkom koronnym wobec Polski? Kto wypuścił z więzienia szpiega w przeddzień potopu szwedzkiego? Kto był największym rywalem Henryka Sienkiewicza i dlaczego nie uczymy o nim w szkole?

Naród jest niczym głaz stojący wśród puszczy historii. Radosław Patlewicz przyglądał się już jego hartownej, zewnętrznej stronie. W Małej Księdze Bohaterów Polski opisał tych, którzy swymi czynami i postawą wyryli swoje imiona w narodowej świadomości. Gdy przewrócimy jednak jakikolwiek głaz, szybko ujrzymy, iż posiada także tą mniej pokazową, spodnią stronę. Wielka Księga Zdrajców Polski to dźwignia, która ukaże Państwu owo mniej urokliwe podbrzusze naszej historii.

Kto w 1933 przesyłał Niemcom mikrofilmy ze zdjęciami polskich instalacji obronnych? Kto w 1989 roku bronił pomnika Lenina w Nowej Hucie? Dlaczego Paweł Adamowicz nazywał polski patriotyzm „faszyzmem”?

Tych i wielu innych rzeczy, których do dziś wstydzi się polska historia dowiedzą się Państwo z mrocznego sequela do Małej Księgi Bohaterów Polski.

Ilość stron: 230

Oprawa: twarda

Radosław Patlewicz - Mała Księga Bohaterów Polski

Także w zestawie z kolorowanko-wierszowanką Bohaterowie: Wielka Księga dla Małych!

„Umrze naród, w którym umarli bohaterowie.”

– Leonidas, król Sparty, V wiek p.n.e.

Po tytanicznym wyzwaniu postawionym przed Radosławem Patlewiczem związanym z Historią Polityczną Polski nadszedł czas, by przyjrzał się on najbardziej nieugiętym filarom polskości.

Każdy Naród to ludzie; jednak to na ramionach tych najznamienitszych jest on przenoszony przez najbardziej grząskie odcinki swego historycznego szlaku. Nasz Naród nie jest wyjątkiem. Zatem, Mała Księga Bohaterów Polski przygląda się właśnie tym polskim Heraklesom, którzy nie zawdzięczają swych zasług siłom nadludzkim, a… krwi, bitności i geniuszowi.

Kto był prawą ręką Zygmunta III Wazy i własnoręcznie zakończył korsarski proceder na europejskich wodach XVI wieku? O kim Jan Karol Chodkiewicz mówił zachęcająco: „policzym ich, jak ich pobijem”? Dlaczego zniewolenie Adama Heydla w 1939 roku wywołało oburzenie nawet ze strony włoskiego dyktatora – Benito Mussoliniego? O czym traktował i do kogo skierowany był List 34 podpisany w 1964 przez Zofię Kossak? Dlaczego w polskich szkołach dywaguje się o podbojach Napoleona, a nie o tym, który w sztabie cesarza Francuzów opowiadał się za sprawą naszego Narodu? Czemu nie piszemy książek i nie kręcimy filmów o ostatecznym boju Stefana Pałczyńskiego?

Mała Księga Bohaterów Polski nie zmieni dziesięcioleci propagandy i cenzury, które zamroczyły historię naszego kraju w oczach jego własnych obywateli. Pokaże Wam za to, drodzy Czytelnicy, czyje oddanie i determinacja pozwoliły naszemu Narodowi przetrwać największe historyczne huragany. Każda legenda zaczyna się od bohatera. Każdy bohater zaczyna się od sprzeciwu– wbrew losowi, przeciw niesprawiedliwości, przeciwko uciskowi…

Poznaj tych, którzy zrobili to dla Ciebie.

Oprawa: twarda

Ilość stron: 240

Inne

Opis

Autor
Radosław Patlewicz

Contact form is not available

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Radosław Patlewicz: Wielka Księga Zdrajców Polski + Mała Księga Bohaterów Polski

Dodaj opinię